Ochryd – nie taka Ochryda

By kuba • Macedonia, Na stópkach, UNESCO • 28 Jan 2015

To będzie nudny wpis… Dziwne, bo miasto Ochryd (poprawna nazwa Ochryda nam jakoś nie pasuje) nad jeziorem Ochrydzkim w Macedonii to jedno z najpiękniejszych miejsc przez nas odwiedzonych na Bałkanach. Ale nic takiego ciekawego się nam tam nie przydarzyło (może oprócz małego wypadku na dziurawej zjeżdżalni, w wyniku którego Jurek prawie stracił nos i skręcił kark). Przyjechaliśmy, znaleźliśmy nocleg w prywatnym mieszkaniu (bardzo przyzwoita, nowa i czysta kawalerka tylko do naszej dyspozycji), połaziliśmy po mieście, połaziliśmy nad jeziorem, Jurek się kąpał i pomagał przypadkowo napotkanemu rybakowi łowić ryby (a raczej wypuszczać, bo pierwszą żywą rybkę którą dostał do ręki z gracja wywalił do jeziora) a potem wdrapaliśmy się na pobliską górę, żeby zwiedzić ruiny twierdzy i podziwiać widoki. Było też bardzo dobre jedzenie w lokalnej knajpce, dobra kawa, pyszne ciasto do kawy i przyjemne leniuchowanie. Dla nas fajnie, dla czytelnika nuda 🙂

W Ochrydzie spotkaliśmy też trójkę rodaków podróżujących na rowerach po Grecji, Macedonii i Albanii. Pogadaliśmy chwilę, “zaiskrzyło”, więc umówiliśmy się na kolację w knajpie. Potem miało być jeszcze wspólne piwko w zaciszu domowym, ale jakoś nie wyszło. Szkoda, bo z Marleną, Pawłem i Emilem od razu znaleźliśmy wspólny język. Ale Mamy nadzieję, że ta znajomość jeszcze ożyje. O ich przygodach możecie poczytać tu: www.nowaybejb.blogspot.com.

Tags: , ,

2 Responses

 1. Cześć!!! Pamiętam nasze spotkanie, jak poznaliśmy się przed twierdzą. A w tej małej knajpce było fantastycznie, Wasze historie, opowiadane wtedy podczas kolacji, i te opisywane tutaj są bardzo smaczne. Osobiście jestem pod wrażeniem Waszych wojaży i trzymam kciuki za Wasze kolejne podróże. Pozdrowienia dla całej Waszej czwórki. Jurek rules!!!

  PS. Kuba ten Twój numer nadal jest aktualny? 🙂
  Paweł

  • Hej Pawel,
   Dzieki za mile slowa, numer jest jak najbardziej aktualny – wiec jak bedziesz w Wawie to zapraszamy!
   Pzdr,
   Kuba

 • RSS
 • Facebook
 • Google+